U: 
P: 
  pamatuj si mě
Registrace
2535 odběratelů...
shatter
deftones.cz
Metalshop.cz7 online (0 reg.)
102 dnes
21258482 pgviews

  Old school přístup při tvorbě nového alba   -  17.08.2016 v 13:19 hod.

clevescene.com: Jo, kolikrát jsme tohle už za posledních deset let slyšeli, že? No co, Fieldy nám v novém rozhovoru prozradil k novému albu následující...

"Byl to dlouhý proces. Začali jsme společně skládat v malý místnůstce v North Hollywood a pak pokračovali dál. Poohlíželi jsme se po producentech a našli jsme Nicka, který žije v Tennessee. Vyrazili jsme tam a zajammovali jsme si u něj ve studiu. Udělali jsme to old school stylem - zároveň při jammování jsme to nahrávali. Bylo to parádně old school. Tohle album je nejlepší za dlouhou dobu. Všem nám přijde jako to nejlepší, co jsme do teď vydali."

Na songu "The Hating" má Jonathan dokonce zvuk svých vokálů zkreslený a jsou drsnější než to bývá obvykle. Napříč celou deskou odvádí plno intenzivních výkonů.

"Když pracuje na vokálech, tak je to pouze jeho věc. Kapela u toho není. Většinu vokálů udělal přím v Bakersfieldu. V historii naší kapely to většinou děláme tak, že vytvoříme hudbu a předáme mu to. Většina kapel to tak dělá. Nebylo to tak, že by prostě seděl a čekal ve studiu, když jsme byli v Tennessee. Nefunguje to tak, jak si někteří lidé myslí. Miluju to. Když si přidá nějaký zkreslení nebo efekty, tak se mi to líbí. Je rád, když to zůstává relevantní dnešní době. To se mi na něm vždycky líbilo. Po každé chce, aby přišel s něčím novým a stylovým."

Přidal: rammmann
komentáře: [ 3 ]  odeslat e-mailem


  Druhý singl již brzy?   -  15.08.2016 v 11:25 hod.

Jedno je jisté, Korn v minulých pár dnech natáčeli klip k druhému singlu z očekávaného alba The Serenity of Suffering. Tato informace se na světlo světa dostala díky stránce Bearded Lady's Mystic Museum, kde někdo možná trošku neuváženě zveřejnil, že se právě zde natáčel nový videoklip Korn. Podle dalších zpráv by se mělo jednat o song Insane a režisérem klipu by měl být Ryan Valdez...a prý bychom se klipu mohli dočkat již tento týden (což si já osobně nemyslím, ale uvidíme).

Přidal: rammmann
komentáře: [ 7 ]  odeslat e-mailem


  Behind the Scenes; Roc Nation   -  25.07.2016 v 19:38 hod.

Máme tu Behind the Scenes video z natáčení klipu Rotting in Vain...pokud vám video tady na stránce blbne, tak klikejte sem.

Krom toho Munky dnes oznámil to, že Korn se stali součástí Roc Nation, více se o tom můžete dočíst zde.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 5 ]  odeslat e-mailem


  Někoho to nadchne, další to nasere   -  24.07.2016 v 11:41 hod.

billboard: Nové album nese název The Serenity of Suffering a Billboard.com nám přináší obsáhlý rozhovor...

Bylo tohle jedno ze zajímavějších natáčení videoklipu?
Head: Já jsem se sem dostal kolem 8:45 a hned jsem viděl Tommyho, jak mu dělají makeup, všichni jsme jeho fanoušci. Je to parádní set, je super vidět umělecký směr a jak parádně to vypadá. Je to sranda.

Vyrážíte na tour s Rob Zombie, dnes je hodně společných tour. Myslíte si, že je rocku opět více kamarádství?
Munky: Vypadá to tak, protože několik let tu přetrvávalo takové odloučení. A myslím, že celý Internet a vůbec všichni měli problém najít svoje místo.

Head: Myslím, že tohle rocková hudba potřebuje. Děláme to tolik let, je lepší vyjet na tour s kapelami a mít ji společnou, co-headlining, větší místa, větší propagace, více lidí. Kluci od Zombieho jsou super, skvělí lidé a Zombie nás má taky rád a máme už společnou historii, takže nebylo nad čím přemýšlet.

Jon: Změnilo se to. Všechny ty skutečný rockový kapely a skutečný rockový hvězdy jsou teď rodiče a kvůli tomu, jak se věci změnily, tu není někdo, kdo by převzal otěže. Takové kapely už nejsou, protože se celý průmysl změnil. Jsme to my. Čekáme na to. Nevím, pokud s tím, jaké to teď je se to změní. Bez peněz nemůžou labely dělat zajímavé věci jako dělaly dříve.

Rob zmínil prodej více lístků mladším fanouškům. Vnímáte to taky a jak moc vás to nabíjí novou energií?
Munky: Generační skok je určitě vidět, protože i na našich meet-and-greets vídáme rodiče s dětmi, což je vzrušující. Mají na sobě Korn věci.

Head: Je to opravdu super, protože vidíte těch pár obličejů dole a pomyslíte si: "Jsou tu poprvé, tohle zažívají úplně poprvé." Dodá vám to další energii. Je to tak, protože si vzpomínám, když jsem v jejich pozici byl já a myslel jsem si: "Tohle je paráda, oni přijeli kvůli mě." Dodá vám to ten speciální pocit. To pro naše fanoušky chceme, tenhle zážitek.

Munky: Hudba, se kterou vyrůstáte, s vámi zůstane. Jakékoliv kapely a hudbu posloucháte mezi 14. až 20. rokem, budete si to pamatovat.

Head: Zrovna jsme hráli v Kanadě, jenom nadšení...bylo tam tolik mladých lidí a hráli jsme se Sum 41, Blink-182, Underoath. Přišlo nám jako bychom tam neměli být a hrát. Vylezli jsme na stage a bylo to neskutečný a lidi šíleli.

S kým byste chtěli hrát na festivalu?
Head: Je to pořádný jméno, ale Kendrick Lamar, stačí vidět tu energii, kterou má na koncertech.

Munky: A$AP Ferg, líbí se mi, i ten druhej, A$AP Rocky.

Head: Gojira by byla taky super. Není to jen heavy metal, je to unikátní. Hodně se změnili na poslední desce.

Munky: Pak bych tam chtěl něco ve stylu Portishhead. Třeba A Perfect Circle, ti se mi líbí.

Myslíte si, že různý vkus vede k experimentálnímu zvuku?
Munky: Experimentální zvuk vychází z věcí, které nás inspirují. "Ať tenhle riff zní jako Portishead nebo zvuk rohů od Cypress Hill." Experimentování vychází z inspirace z jiné hudby, kterou máme rádi.

Bylo posouvání hranic cílem vašeho nového alba?
Jon: Celou dobu mi přišlo, že tohle album je ve stejném duchu jako Untouchables, protože to je moje nejoblíbenější deska ze všech. Hudebně je to masivní; produkce je parádní; líbí se mi moje vokály, všechno je úžasný. Pořád to jsou old-school Korn tvrdostí a melodií, ale je tam taky něco novýho, což se mi na tom líbí. Nemůžu to přestat poslouchat. Na začátku jsem nevěděl, co si myslet. Je to v tom pořád elektronika, protože ji zbožňuju. Jsem na tu desku pyšný. Tím se liší od předchozí; je tam spousta super věcí. Není přehnaně elektronická a zároveň je pořádně tvrdá, protože to jsme chtěli. Každý v kapele chtěl tvrdou desku. Myslím, že se to povedlo.

Munky: Pro nás to bylo o tom, abychom si prošli náš katalog a řekli si: "OK, vezmeme silný momenty a naše oblíbený songy z alb a předěláme je do novýho hávu." Pořád je to o udržení určité melodie a tvrdých riffů, na tom stavíme.

Head: Pro mě to bylo o koncertech. "Co by chtěli lidé slyšet?" Tak jsme to dělali i na začátku Korn. Při psaní songů jsme mysleli na to, jak by reagovali lidé. Používali jsme dynamiku a potom "Raawr", protože milujeme tu interakci energie s fanoušky. Na to jsme se hodně zaměřili. Přesně jak říká, bylo to o tom projít si naše songy, co fanoušci milují, co milujeme my jako fanoušci? Vždy říkám Jonovi, že jsem v kapele s mým nejoblíbenějším zpěvákem, takže co bych chtěl od něj slyšet já? Jsem jeho fanoušek. Byl jsem v kapelách s Munkym, Fieldym a Davidem, ale nikdy jsme neměli zpěváka, který by nás posunul dál, ale jakmile jsme našli Jona, tak bylo hotovo.

Munky: Umí zpívat, umí rapovat když chce, umí řvát, umí šeptat. Má toho hodně v repertoáru.

Bylo osvobozující nechat kapelu udělat většinu alba a pak to přijít dodělat?
Jon: Tak trochu; proto se mi to líbí. Je to naše 12. deska. Musím dělat věci jinak, abych se inspiroval. Nechat je to udělat téměř celý mě svým způsobem inspirovalo. Jsem typ člověka, který potřebuje producenta, aby z něj dostal tu kreativitu. Pracoval jsem se spoustou lidí a výsledek je parádní. Když jsem poprvé slyšel ty songy, tak jsem si pomyslel: "Co budu dělat?" Vím, že je to tvrdý a super, ale co s tím budu dělat? Musel jsem to nechat vyjít ven, ať už to bylo cokoliv.

To může být dost těžké.
Jon: Je to těžké, ale zábava. A jsem nadšený, že výsledek je tak tvrdý a zároveň tak chytlavý, což se mi líbí - spojit tyhle dva elementy. Je to těžký, ale myslím, že se nám to povedlo.

Děláte někdy jako kapela karaoke?
Head: Dělal jsem ho se Sinister Gatesem z Avenged. Bylo to po koncertě na Mayhem Festivalu, zazpívali jsme společně "Bust a Move". Máme to taky na videu, někde to je. Celou dobu rapoval, protože se mu ten song asi dost líbí. Já mu dělal akorát tak podporu.

S kým byste si přáli spolupracovat?
Munky: Nedávno jsme udělali remix pro Rihannu.

Head: A chtěli jsme na téhle desce udělat nějaké kolaborace, ale načasování bylo proti nám a nevyšlo to. Ale v budoucnu snad něco bude.

Jon: Já nad tím teď ani nepřemýšlím. Upřímně, vzal jsem si oddych od psaní. Minulý rok jsem přestal psát. Dříve jsem psal každý den, musel jsem si dát pauzu. Ani teď nic nedělám. Je to fajn, protože posledních 21 jsem psal každý den. Musel jsem si dát pauzu a dobít baterky. Rok volna a začínám pomalu mít zase chuť. Možná příště někoho najdu. Trávil jsem víc času s rodinou nebo jen tak čučel na filmy, dělal věci, který normálně nedělám. Normálně nekoukám na filmy! Jsem na animáče. Corey byl super jako kolaborace, ale není tu moc lidí, se kterými bych chtěl spolupracovat. Muselo by to být něco odlišného. Mám rád dělání věcí mimo normální myšlení, ale musí to dávat smysl.
Munky: Rád bych udělal song nebo dva s Rickem Rubin a Jay Z. To by byl vrchol. Když se někdo zeptá: "Co byl tvůj vrchol kariéry?" Já k tomu momentu stále šplhám.
Head: Přijdete s nějakým nápadem a snažíte se to uskutečnit. Tahle deska měla být taková jaká je, protože je jako starý Korn, ale zároveň v tom je budoucnost. Museli jsme to udělat bez dalších spoluprací. Ale další deska, už teď mluvím o dalších letech (smích), uděláme zas něco jinýho, mimo normální zvyklosti, což Korn dělali vždycky. Tím napínáme lidi, ale taky nasíráme jiný, protože Korn vždy chtějí přinést něco nového. Když jsem byl pryč, udělali desky, které některý lidi nasrali a zároveň to přineslo nový nadšení do kapely, protože to není furt to samý dokola. Na další desce bych rád viděl kolaborace.

Které animáče teď sleduješ?
Jon: Cokoliv na Boomerangu. Mám to zaplý pořád, takže cokoliv. Scooby Doo, Tom a Jerry, miluju je, všechny ty seriály. Žena z toho šílí, děti to milujou, ale nic jinýho nesleduju.

V jakém seriálu bys chtěl, aby se Korn objevili?
Jon: Miluju SpongeBob, můj nejoblíbenější.

Měl jsi pocit při tvorbě tohoto alba, že zažíváš kreativní oživení?
Jon: Asi jo, liší se to od ostatních alb, protože jsem je chtěl nechat udělat jejich práci a vidět s čím přijdou. Měl jsem jiný starosti. Spoustu sraček psychických, další starosti s touhle deskou, takže jsem u toho moc nebyl. Až ve fázi, kdy se dělali vokály, jsem se do toho ponořil a i tak mi to dalo pořádně zabrat. Nejlepší bylo nad tím vůbec nepřemýšlet během zpívání. Některý desky jsem vážně promýšlel až moc. Myslím, že tahle deska je přímo ze srdce. Nemyslel jsem, jenom jsem zpíval, nemůžu o tom říct nic dalšího, jen že jsem nad tím vůbec nepřemýšlel, nechal jsem to ze sebe vyjít ven.

Byla tahle deska, včetně jejího načasování, terapeutická?
Jon: Vždy. Proto dělám hudbu. Je to moje terapie. Upřímně, hudba mě zachránila a udržela naživu. Dává mi to smysl existence, po každý když ji tvořím, je to jako velký sezení a já můžu říct, co se děje v mým životě a vyřvu to ven celému světu. Ale pomáhá mi to a pomáhá to dalším lidem, což je fajn.

Jsou nějaké songy, které jsi napsal a během let pro tebe změnili význam?
Jon: V podstatě je to posranej katalog mýho života a problémů, všechny desky. Vracím se k nim a nevěřím tomu, čím jsem procházel. Připomíná mi to, že jsem měl tenhle nebo tamten problém. Všichni je máme, já s nimi akorát takto vypořádávám. Nejsou to pořád ty stejný starosti, není to už střední škola z mých dvou desek. Sračky se vyvíjí a jsou více o vztazích a o vypořádávání se s lidma obecně, všechno kolem mě, to jak vidím svět. Je to parádní způsob jak to dostat ven. Měl jsem F z angličtiny. Propadl jsem, je to kurevsky vtipný. Musel jsem žadonit, abych získal potřebný kredity a musel jsem třikrát na letní školu, abych vůbec prolez a odmaturoval. A teď to dělám jako živobytí.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 4 ]  odeslat e-mailem


  Rotting in Vain videoklip   -  22.07.2016 v 08:04 hod.

Jonathan ohledně významu skladby Rotting in Vain: Napsal jsem to o tom, když se octnete na temným místě, když jste v situacích v životě, které nemám rád - ať už to jsou vztahy nebo pocit, kdy se cítíte zaseknutí a akorát vás to trápí nebo nenávidíte to, kde jste...akorát sedíte a hnijete. Trvá to roky, než si uvědomíte, jak se z toho prokousat ven. Z toho vychází Rotting in Vain. Prostě tam sedím, chcípám a nechávám tak léta plynout, nesnažím se z toho místa dostat. To je myšlenka, která inspirovala tenhle song."

Přidal: rammmann
komentáře: [ 12 ]  odeslat e-mailem


  The Serenity of Suffering   -  21.07.2016 v 21:20 hod.

iTunes: A už to víme jistě! Nové album nese název The Serenity of Suffering a podle iTunes by mělo vyjít 21. října. Tracklist je následovný.

 • 01. Insane
 • 02. Rotting in Vain
 • 03. Black Is the Soul
 • 04. The Hating
 • 05. A Different World (feat. Corey Taylor)
 • 06. Take Me
 • 07. Everything Falls Apart
 • 08. Die Yet Another Night
 • 09. When You're Not There
 • 10. Next in Line
 • 11. Please Come for Me
 • 12. Baby (Bonus Track)
 • 13. Calling Me Too Soon (Bonus Track)
 • Přidal: rammmann
  komentáře: [ 9 ]  odeslat e-mailem


    Promo k Rotting in Vain   -  19.07.2016 v 09:00 hod.

  Update: Klip očividně režíroval Dean Karr, který pracoval na videoklipech spousty známých umělců či kapel (Marilyn Manson, Ozzy, Deftones...), více se o něm dozvíte na wiki. A jak mnozí už poznali, chlapíkem v klipu je herec Tommy Flanagan, známý například ze seriálu Sons of Anarchy. Tommy se k natáčení klipu vyjádřil i na svém twitteru...

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 15 ]  odeslat e-mailem


    Rotting in Vain živá premiéra!   -  17.07.2016 v 09:19 hod.

  Nový singl je tu v živé premiéře! Tak co na to říkáte?

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 11 ]  odeslat e-mailem


    Rotting in Vain příští pátek!   -  15.07.2016 v 19:10 hod.

  První singl z nové desky nese název Rotting in Vain, to už víme od rána. Ale teď už i známe datum vydání. Korn zítra vystupují na festivalu v Chicagu, kde dnes očividně fanoušci obdrželi následující kartu...

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 3 ]  odeslat e-mailem


    Korn - Europe 2016   -  15.07.2016 v 19:05 hod.

  Pojďme společně s Jonathanem zavzpomínat na letošní evropskou tour v novém videu...

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 1 ]  odeslat e-mailem


 • stránkování:  328 327 326 325 324 323 322 321 320 319      »