U: 
P: 
  pamatuj si mě
Registrace
2535 odběratelů...
shatter
the.switch
Metalshop.cz5 online (0 reg.)
99 dnes
21258447 pgviews

  Head: Poučil jsem se díky bankrotu   -  19.05.2016 v 12:42 hod.

altpress.com:
Korn ovlivnili generaci kapel. Napadlo tě ale někdy, že z tebe bude spisovatel?
(smích) Nikdy!

A není to jen jedna kniha. Máš jich už víc.
Že? Pořád přibývají a já si říkám "co to sakra?" Vtipný je to, že to nebyl můj nápad napsat knihu. Smál jsem se lidem, kteří za mnou chodili s tímto nápadem. Ale když jsem se zamyslel a pomodlil, tak mi došlo, že to je přesně to, co Bůh chce. Rád dává lidem věci, ve kterých nejsou dobří, takže je jasně, že je to dar. Je to sranda. Nebyl jsem dobrý ve škole, nikdy jsem ji neměl rád, byl to pro mě boj. "Chceš to kolo? Chceš ten skateboard? Chceš auto? Tak měj dobrý známky!"

Po přečtení tvé první knihy (Save Me From Myself: How I Found God, Quit Korn, Kicked Drugs And Lived To Tell My Story) bylo těžké vůbec pomýšlet na to, že se jednou vrátíš do Korn.
Ani jsem to tak dřív nechtěl. To je právě zvláštní. Neměl jsem touhu. Vlastně mě to moc nezajímalo, protože tour není zrovna moje oblíbená činnost. Takže pomýšlet na návrat do kapely, která hodně cestuje, to se mi moc nelíbilo.

Je to taky velká organizace. Obsahuje hodně součástek - manažery, právníky, tým. Když jsi byl pryč, určitě jsi měl mnohem menší tábor kolem sebe.
Naučil jsem se dělat věci po svém namísto toho, abych na ně čekal. Poučil jsem se z chyb, poučil jsem se díky bankrotu. Dařilo se mi dobře. I přes ten bankrot jsem si pronajímal dům a další věci. Svoje potřeby jsem si naplňoval, bylo mi dobře. Bylo mi skvěle!

Chceš říct, že jsi zbankrotoval ve stylu 50 Centa nebo Donalda Trumpa?
Ne, opravdu jsem neměl peníze. Neměl jsem na placení účtu asi měsíc. Bylo období asi dvou týdnů, kdy jsem hledal peníze v šuplících a tak. Nevěděl jsem, co budu dělat, "mám zavolat rodičům a říct, že se k nim nastěhuju, než to všechno vyřeším?" Pak mi přišel šek odnikud. Autorský honorář, který mi z nějakého důvodu zadržovali, což bylo velké požehnání, protože jinak bych ho utratil nebo daroval. Byl jsem hloupej.

Po bankrotu MC Hammer odpověděl na otázku "Jaká byla nejhloupější věc, kterou sis koupil?" - "Příběhy lidí."
To je dobrý způsob, jak zbankrotovat. Je to hloupé, ale přemýšlíte jak dáte peníze na charitu a přijdete o peníze. Je v tom srdce, ale není to moc promyšlené. Nesmí to být bezmyšlenkovité dávání peněz.

Přál by sis, aby ti někdo řekl o pochybných postavách v "křesťanském hudebním businessu"?
Lidi mi říkali nějaký věci, ale mě to bylo jedno, protože jedna moje část se chtěla zbavit peněz. Chtěl jsem vidět, jak se o mě Bůh postará, když nebudu nic mít. Zároveň jsem je ale chtěl investovat, abych peníze vydělával, takže bych mohl ještě více peněz rozdat a vyžít z nich. Ale už jsem nechtěl mít na účtu tři miliony dolarů. To ne. Chtěl jsem dát dál, vložit do něčeho...lidé mi říkali "musíš být opatrný, krouží kolem tebe žraloci." Ale bylo mi to jedno, o peníze jsem se nezajímal. Ohledně jedné věci jsem byl slepý: lidé, se kterými jsem podnikal. Nemyslel jsem si, že oni jsou ti žraloci. Někteří z nich byli poněkud zkažení lidé, kteří se snažili dělat správnou věc, ale nedokázali to, protože byli stále zapleteni do jejich problémů. Jsi ve světě zkaženého podnikání a potom se snažíš srovnat svůj život, třeba jako já; a oni mají problém začít podnikat legálně, protože už jsou zvyklý na své způsoby. Ale tomu jsem nerozuměl. Věděl jsem, že jeden z nich je podvodník a že podráží lidi, ale on o tom samozřejmě lhal. Jak jsem říkal, neměl jsem strach z toho, že přijdu o peníze, protože do té doby vládly mému životu. Chtěl jsem dokázat sobě a Pánu, že už to tak není. Moje rada? Buďte chytří. Nedělejte blbosti. Myslete na svou budoucnost.

Neočekával jsi, že se vrátíš do Korn. Jak zvládáš nástrahy na cestách?
Každý je zaměřený na hudbu a koncerty. Je to pohoda. Všichni jsou pokorní. Každý chce, aby byli ostatní šťastní, o to jde. Někteří lidé pijí, někteří kouří, ale všichni jsme starší. Tak nějak jsme vyrostli z naší hlouposti. Takže to není žádný problém. Největší starostí je nejíst moc cukru (smích). Minulý rok jsem si párkrát dal víno a tak a pak jsem začal pít víc. Ale to bylo hlavně doma s přáteli. Rychle jsem si uvědomil, že já si prostě nemůžu dát jeden dva drinky. Myslel jsem, že po deseti letech to půjde, ale nejde. Ale to nemá nic společného s Korn. Ale jo, byl jsem sjetej v životě tolikrát, že už mě to ani neláká. Je to pryč.

Jsi velkým zastáncem tvrdého zvuku Korn. Co nás čeká?
Nový materiál je úžasný. Jsem to hlavně já a Munky. Chtěli jsme se vrátit k tomu, čím Korn byli, v kytarovém smyslu. James, Ray a já jsme začali skládat minulý rok v červnu. Pak jsme vyjeli na turné, vrátili se zpátky a zase jsme jammovali. Rychle jsme získali několik nápadů a postupně jsme se přesunuli do větších studií a tak. Vyšel z toho tvrdší zvuk. Je to nejintenzivnější hudba Korn za dlouhou dobu i z hlediska vokálů. Měli jsme na paměti koncerty, když jsme tyhle songy skládali. Poslední deska má dobré songy, ale z nich hrajeme tak dva až tři živě, protože většina z nich je živě nepoužitelná. Tohle album má více těch tichých/hlasitých dynamik, ale zároveň zní moderně. Celá kapela je s tím spokojená. Brzy budeme oznamovat název alba, songů, datum vydání a nějaká nová partnerství.

Problémem hodně kapel je velký katalog pro koncerty.
Naprosto! Bylo to lehčí s předchozím albem, protože většina songů prostě živě nefunguje. S tímhle to bude mnohem těžší, protože si dokážu představit aspoň pět songů, který budou znít úžasně. Rád bych hrál alespoň čtyři, abychom propagovali nové album. Myslím, že se jim bude dařit, ale máš pravdu, lidé chtějí některé songy slyšet, když jdou na koncert. Doufám, že budou tak nadšeni z nové desky a že se roznese, že Korn se vrátili k původnímu zvuku. Fanouškovské jádro to budou milovat a my tak budeme moci hrát více nového materiálu živě. Ale některé songy prostě hrát musíme. Někdy máme koule a přeskočíme je, což většinou lidi moc nepotěší (smích). "Cože? Vy jste nehráli Freak on a Leash?!" Víš, co bych rád udělal s touhle deskou? Možná pár menších klubů, kde bychom ji zahráli celou.

Zbytek rozhovoru najdete na altpress.com.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


  Nové album už v létě?   -  17.05.2016 v 18:10 hod.

Brian před malou chvílí poskytl Rolling Stone rozhovor, který byl vysílán živě na facebooku, hlavní náplní byla jeho nová kniha. Poté ale přišel čas na otázky fanoušků a tak se samozřejmě dostalo na nové album. Již brzy máme očekávat oznámení a další zajímavosti. Ale tím nejzajímavějším je, že album už je téměř hotové a podle Briana bychom se ho mohli dočkat již ke konci léta!

Přidal: rammmann
komentáře: [ 3 ]  odeslat e-mailem


  HeAd’s KoRner: Životní křižovatky   -  10.05.2016 v 14:42 hod.

loudwire: Určitě si vzpomínáte na nepravidelný sloupeček, který před nějakou dobou vydával Brian na serveru Loudwire. No a teď tu máme další díl, takže hurá do toho...

Bylo nebylo, před mnoha lety, když mi bylo 22 let jsem se poprvé ocitl na první velké životní "křižovatce". Díval jsem se na dvě rozdílné cesty a musel jsem si jednu z nich vybrat.

Zpátky v roce 1989 jsem se snažil udělat díru do světa hudby. Původně jsem si myslel, že to bude znamenat stěhování z Bakersfieldu do LA, kde bych žil jako přežívající hudebník nějaký ten pátek a pak jednou, snad, prorazil do hudebního průmyslu - vystupovat, produkovat, skládat, dělat technika - bylo mi jedno jak, pokud by se to týkalo hudby. Byl jsem na to naprosto zaměřený a nakonec jsem opravdu skončil na hudební škole, kde jsem odpromoval někdy v roce 1989. Problémem bylo, že jsem nemohl najít práci, která by mi platila potom, co jsem opustil školu. Všechna ta nahrávací studia nabízela práci pro internisty, ale museli by nějakou dobu pracovat zadarmo, což jsem si nemohl dovolit. Nezbylo mi nic jiného, než vzít job jako zkoušeč bicích zařízení, osm hodin denně. Mačkal jsem tlačítka a poslouchal nejrůznější druhy bicích a činelů v mých sluchátkách, hodiny a hodiny, ale pro tohle jsem do té školy přece nešel! Ale byl jsem zaseklý. Jak si umíte představit, hodně rychle mě to přestalo bavit a poněkud mě to odradilo od celé té myšlenky s hudební kariérou. Věci se ještě zhoršily, když jsem začal pracovat v Pizza Hut jako roznašeč pizzy po nocích a přes den jsem dělal stěhováka.

(Vtipný fakt: Při jednom stěhování jsem vezl velký kus umění herci Robertu Downey Jr., který ho chtěl nechat zavěsit na jeho postel. To bylo ve dnech, kdy o něm kolovaly spousty zpráv týkající se drog a různých zadržení. Po zazvonění nám jako blesk otevřel dveře a nahnal nás do své ložnice, kde začal jako šílený skákat po své obří posteli, aby nám pomohl správně umístit ten obraz. Já jsem si akorát říkal co se to sakra děje?! Haha.)

Zpátky k tématu, můj výběr životní cesty jako hudebníka tak nějak skončil na cestě do nikam. Aspoň z počátku. Aby toho nebylo málo, můj spolubydlící v té době prodával drogy a další kamarádi u sebe vždy měli nějaké ty houbičky, tak jsem se do těch sraček dostal.

Poprvé, kdy jsem si vzal halucinogenní drogu mi to přišlo jako paráda a skončil jsem na věži pro plavčíky na pláží kolem třetí ráno, kde jsem sledoval otisky nohou, jak ke mě mluví. Otisky měly ústa a hlasy, LOL! Ale po pár horších tripech jsem toho nechal; dost s houbičkami i se životem jak jsem ho žil. Ta práce stála za prd a jediné, co jsem dělal, co se týkalo hudby, bylo to, že jsem jezdil jako roadie Munkyho, Fieldyho a Davida v jejich kapele Creep.

Tehdy jsem se ocitl na další velké křižovatce. Bylo to v roce 1992 a po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl, že pojedu zpět za rodiči, abych utekl všem těm párty. Rodiče vlastnili benzínku a po rozhovoru s otcem jsem si ostříhal vlasy a rozhodl jsem se vzdát kariéry hudebníka a vydat se na prostou a úzkou cestu. Krom toho, že s mým novým účesem jsem vypadal jako Kramer ze Seinfelda jsem byl připravený na změnu. Ale ve chvíli, kdy jsem stěhoval své věci a byl jsem připravený odjet, za mnou přišli kamarádi s nabídkou. To bylo to první velké rozhodnutí v životě. Munky, Fieldy, a David mi nabídli pozici v jejich kapele Creep. Sakra, proč jsem si ostříhal vlasy?! Můžu snad hrát v metalové kapele, když vypadá jako Kramer?! To jsem si myslel.

S myšlenkami zaměřenými na tohle rozhodnutí jsem nakonec skončil na cestě, která změnila celý můj život. Zavolal jsem otci a zrušil naše plány ohledně benzínky a připojil se ke kapele Creep, ze které se později stali Korn...a zbytek už je historie!

Páni...pracovník na benzínce nebo rocková hvězda. Jaký život bych žil, kdybych si vybral tu druhou cestu, že?

Během let jsem se ještě několikrát ocitl na křižovatkách, kdy jsem musel dělat další složitá rozhodnutí. Jedním z nich bylo opuštění Korn, o čemž teď mluvit nebudu, protože už se toho napsalo hodně. Ale jiným velkým rozhodnutím bylo, jestli se vrátit zpět do Korn nebo pokračovat s mou kapelou Love and Death. Dlouhou dobu jsem byl pryč z Korn a přesto, že Love and Death byla malá kapela, tak byla moje a miloval jsem ji. Po dlouhém rozhodování, radách a rozhovorech s managementem Korn jsem byl nadšený z výsledné dohody: vzal bych Love and Death na tour s Korn a vystupoval ve dvou kapelách naráz každou noc. Ale po pár koncertech jsem si uvědomil, že ztrácím svou touho po tom dělat frontmana v kapele. Jako kytarista jsem se cítil jako doma, takže Love and Death začalo upadat do pozadí. Ostatní členové buď skončili s hudbou nebo se přidali k jiným kapelám a já byl tam, kde jsem to měl předurčeno: objížděl jsem svět se svými bratry v Korn.

Během posledních několika let mi fanoušci vyjadřovali jako moc měli rádi Love and Death, takže jsem dospěl k názoru, že udržím tu kapelu při životě. Jelikož jsem si vypěstoval nechuť k frontmanství, zeptal jsem se JR Bareis, aby se toho ujal on, přičemž já se zaměřím hlavně na řev. JR má přirozený talent pro zpěv, takže mi to dávalo smysl. Ale potřeboval trochu přesvědčovat.

Kamarád Jasen Rauch nám pomohl nasměrovat nový směr naší kapely, krom toho je to náš producent a vlastně i kytarista, protože toho pro kapelu napsal dost. Jasen opravdu zapracoval s JR na vokálech, z čehož vyplynul náš nejnovější singl Lo Lamento. K tomu všemu se přidal ještě úžasný producent/mixer Chris Collier, a tak vznikl tento zabijácký song.

Plán zní teď tak, že chceme vydat nové album na konci roku 2016 nebo na začátku toho dalšího. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se ptali na novou hudbu Love and Death. Ceníme si toho, že za námi stojíte a jste trpěliví a doufáme, že k vám novou desku dostaneme ještě letos na podzim!

Chci, abyste si pamatovali, že budete muset vždy dělat těžká rozhodnutí ve svém životě, ale pokud necháte toho nahoře, aby vás vedl, tak skončíte přesně tam, kde to máte předurčeno. A proto, že jsem ve velké rockové kapele, tak to neznamená, že můj život je důležitější než ten váš. Všichni jsme si rovni, na to nikdy nezapomeňte!!!

Díky, že jste mě nechali se tady vykecat, mám vás všechny rád a tady máte premiéru nového videa k songu Lo Lamento.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 1 ]  odeslat e-mailem


  Head o deskách, které změnily jeho život   -  10.05.2016 v 13:14 hod.

musicradar: Konečně tu máme nový rozhovor. V něm Brian mluvil o albech, které mu změnily život. Celý rozhovor si můžete přečíst tady. Já jsem pro vás vybral tu nejzajímavější část, která se týká nového alba...

"To, že jsem zpět v Korn je neuvěřitelné. Být zpátky v kapele při nahrávání Paradigm Shift bylo úžasné. Znamenalo to pro mě hodně moc a užil jsem si tvoření toho alba - byl to trochu jiný zvuk Korn.

"Ale nic mě nedokáže naplnit tolik jako nová deska, na které právě pracujeme. Zní jako my, mám pocit, že je to jako bychom se vrátili k tomu, čím vlastně Korn odstartovali.

"Na novém albu je hodně agresivity. Bavilo nás to, sedli jsme si pohromadě a jammovali třeba šest až osm hodin denně. Napsali jsme to celý společně ve studiu. Zdá se, že jsme v dobrém bodě v naší kariéře. Prostě to zní jako Korn."

Přidal: rammmann
komentáře: [ 1 ]  odeslat e-mailem


  Plaza de Toros Santa María, Santiago de Querétaro   -  24.04.2016 v 21:06 hod.

Druhý koncert se včera uskutečnil opět v Mexiku, do setlistu přibylo celé Somebody Someone.

 • Blind
 • Right Now
 • Here to Stay
 • Somebody Someone
 • Love & Meth
 • Narcissistic Cannibal
 • Falling Away From Me
 • Coming Undone
 • Shoots and Ladders (with One outro)
 • Hater
 • Drum Solo
 • Twist
 • Did My Time
 • Clown
 • Faget
 • Another Brick in the Wall
 • Got the Life
 • Freak on a Leash
 • Přidal: rammmann
  komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


    Monterrey   -  22.04.2016 v 12:09 hod.

  Korn včera odehráli první letošní koncert, setlist byl následovný.

 • Blind
 • Right Now
 • Here to Stay
 • Love & Meth
 • Narcissistic Cannibal
 • Falling Away From Me
 • Coming Undone
 • Shoots and Ladders (with Somebody Someone outro)
 • Hater
 • Drum Solo
 • Twist
 • Did My Time
 • Clown
 • Faget
 • Got the Life
 • Another Brick in the Wall
 • Freak on a Leash
 • Přidal: rammmann
  komentáře: [ 1 ]  odeslat e-mailem


    Pot of Gold Festival 2015   -  01.04.2016 v 16:44 hod.

  Dnes trošku návrat do nedávné historie, konkrétně do dne 17. března 2015, kdy Ray musel opustit tour, protože jeho žena právě rodila jejich druhého syna. Za bicí tehdy usedl jeho technik, Abel Vallejo. Celý příběh můžete zhlédnout v následujícím videu a jako bonus si pak ještě pustit některou z pecek, která ten večer zazněla.

 • Blind
 • Ball Tongue
 • Clown
 • Faget
 • Shoots and Ladders
 • Predictable
 • Přidal: rammmann
  komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


    Head: Nová kniha; o novém albu   -  24.03.2016 v 15:56 hod.

  billboard: Brian brzy uvede další knihu, která nese název "With My Eyes Wide Open: Miracles and Mistakes on My Way Back to Korn". Na otázku, jak by ji jedním slovem popsal, odpověděl: "uzdravení".

  Ke příležitosti vydání byl vydán i následující trailer...

  A dále tu máme také pokračující práce na novém albu, které by mělo vyjít ke konci letošního roku a Brian říká, že lidé budou překvapeni tím, jaké vztahy kapela navázala. Částí těchto změn je i nový management, protože se v minulém roce rozešli s dlouholetými manažery Peter Katsis a Jeff Kwatinetz.

  Více informací o tom zatím není, ale Head nám aspoň prozradil něco málo k novému albu: "Já a Munky jsme chtěli tvrdší zvuk, protože jsme kytaristé a Korn byli kytarově-tvrdou kapelou. Minulá deska byla o mém návratu. Viděl jsem je na koncertě, zahrál s nimi jeden song a o pár týdnů později jsme byli ve studiu a psali písničky. Nebyl moc čas pro společné zážitky. Ale teď za sebou máme tři roky života na cestách, fungování v kapele, s našimi fanoušky, takže se cítíme opravdu propojeni a pohodlně. Po třech letech jsme se vrhli na tohle album, zaměřujeme se na kytary, dopřáváme jim hodně času. Zní to vážně dobře a myslím, že z toho vyplyne tvrdší deska."

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 8 ]  odeslat e-mailem


    Lo Lamento je tu   -  15.03.2016 v 18:31 hod.

  loudwire: Nový song od Love and Death je tady!

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 5 ]  odeslat e-mailem


    Love and Death - Lo Lamento   -  11.03.2016 v 10:48 hod.

  Za čtyři dny bychom se měli dočkat nového songu od Love and Death pod názvem Lo Lamento...

  lamento

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 2 ]  odeslat e-mailem


 • stránkování:  328 327 326 325 324 323 322 321 320 319      »