U: 
P: 
  pamatuj si mě
Registrace
2535 odběratelů...
the.switch
kornzone.pl
Metalshop.cz7 online (0 reg.)
102 dnes
21258477 pgviews

  Brian pro Pure Grain Audio   -  04.03.2015 v 12:07 hod.

kpuregrainaudio.com: Rozhovor s Brianem pořízený před koncertem v anglickém Nottinghamu.

Díky za tvůj čas, jaká je zatím tour se Slipknot?
Je to super. Je to zatím moje nejoblíbenější tour, hlavně kvůli monstrozitě v podobě Slipknot. Nebyl jsem v kapele, když se s nimi Korn blíže seznámili, takže jsem vždycky chtěl vyjet na společnou tour. Objeli jsme už celý svět, ale kluci ze Slipknot jsou prostě naprosto úžasní chlápci.

Jsi jejich velký fanoušek?
Jsem zpátky v Korn jenom dva roky a jsem nadšený z téhle tour. Jsou tak brutální. Říkal jsem Mickovi s Jimem, že nejprve mi to všechno přišlo příliš tvrdý. Neměl jsem rád ten thrashy nádech, ale Corey je prostě jiná liga. Jonathan byl syrovej a emocionální, Corey zase ve stylu "Vyrvu ti tvou duši". Byla to další úroveň nenávisti a zloby, která z něj vycházela. Ten chlap je stroj, který nezastavuje. Po dobu patnácti let to z něj přímo tryská, je to básník.

A tenhle se vrátíte zpátky?
Jo, později v tomhle roce odehrajeme show v Brixton Academy. Budeme hrát naše první album v kompletní délce.

Než přejdeme k první desce, na internetu se objevili první spekulace o novém albu? Nějaké info?
Ano! Zrovna to probíráme, že bychom si vzali několik měsíců volno a vlítli přímo na to, což by asi zabralo čas až do konce roku.

A už je nějaký nový materiál?
Ne, ale chci, aby to byl tvrdý. Doufám, že se mi to splní, haha!

Což nás přivádí k první albu...
Jo, minulý rok jsme oznámili, že ho budeme hrát jako komplet, protože se jednalo o dvacet let od vydání. Měli jsme ale hodně práce a čas jsme našli až v březnu.

Zažehnulo ve vás první album ten původní syrový a brutální zvuk, když vezmeme v potaz, jak jste se od té doby vyvinuli?
V to doufám. Nepůjde zpět a nenahrajeme tu desku znova, samozřejmě, ale říkal jsem Jonovi, že bych chtěl nahrát opět nějaké rychlejší songy. Když Korn skládali songy, tak jsme vždy přemýšleli, jak to bude znít naživo. Dobrý písničky můžete psát celý den, ale pokud nejsou zábavné během koncertu, tak je pak hrajete pořád dokola. Vždy jsme přemýšleli, co budou dělat fanoušci, když zahrajeme nějaký song a to přesně chci i na nový desce. Nechci vyjet ven a hrát písničky pořád dokola, který jsou nudný.

Máš stále stejný pocity, když po dvaceti letech hraješ ty songy?
Pro mě je to celý o energii mezi námi a obecenstvem. Jonathan zpívá svoje texty a vycházejí z něj emoce, ale pro mě je to celý o energii. Jako kdyby všichni v jedný místnosti byli součástí naprostého sjednocení. Nedá se to k ničemu přirovnat. Nic na světě se tomu pocitu nevyrovná, má to vážně sílu.

A je to všude stejný, jedno kde zrovna hrajete?
Většinou ano, ale samozřejmě se objeví i okamžiky, kdy uvažuješ nad tím, jestli se jim líbíš. Ale pak si uvědomím, že je pondělí nebo úterý večer, toho jsem si všiml, že pondělní/úterní koncerty bývají odlišné. Máme dobré koncerty a špatné koncerty po celém světě a dobré reakce, neuvěřitelný reakce a taky reakce, kde lidi jenom stojí a tleskají.

Dobře, když se vrátíme na úplný začátek, cítil jsi, že se děje něco speciálního?
Bylo to speciální pro mě a mé přátele, ha! Věděli jsme, že zníme docela dobře a předtím jsem byl ve spoustě ne moc kvalitních kapel. Ale když jsme slyšeli, co jsme vytvořili, tak jsme věděli, že se něco děje. Speciálního? Pro nás? Jasně. Speciálního ve stylu, že tu budeme i za dvacet let? Ne. Za mě ne. Ostatní kluci z kapely by ti řekli třeba něco jinýho, ale já ne.

Vy, Deftones a další kapely jste byly vlastně hrotem oštěpu, který rozetnul hudební scénu v podobě nu-metalu. Když vezmeme v potaz, jak je hudba dnes snadno dostupná, myslíš, že se dočkáme ještě podobného povstání nového žánru?
Máš pravdu. Hudba je dnes lehce dostupná. Pokud chceš album nebo song, tak si ho prostě seženeš. Trh je obrovský, i přesto, že je spousta opravdu dobrých kapel, tak si nemyslím, že se něco podobného ještě stane.

Když jste byli ve Státech, měli jste tušení, jak je celá tahle nová scéna přijímána v UK?
Ne. Odehráli jsme tady několik koncertů a bylo to v pohodě, ale nikdy to přímo neexplodovalo. Opravdu jsme nevěděli, co se přesně děje.

A teď jsme v roce 2015, o 37 miliónů prodaných nosičů později. Jak bys shrnul posledních dvacet let, jako jízdu na horský dráze?
Shrnul bych to...páni! Určitě to byla bitva. Lidé jdou do války a zaznamenají tam vítězství, zažijí porážky a mají ztráty. Bylo to jako ve válce. Zažili jsme spoustu skvělých věcí, ale taky jsme přišli o několik dobrých přátel, třeba Paula Graye nebo Chi Chenga. Měli jsme spoustu problémů se závislostí, celá kapela je měla. Všichni naši přátelé měli problémy s drogami a podobně. Jo, bylo to jako jízda na horský dráze. To jsi trefil přesně.

Tvůj odchod a jeho důvody z kapely byly dobře zdokumentovány. Po návratu ty pokušení stále existují. Jak moc náročné je pro tebe být v jejich blízkosti, například, když jsi na tour?
Je to docela jednoduchý, protože důvody, proč jsem propadl těm pokušením, byly, že jsem byl mladý a chtěl jsem pařit. Ale to chce skoro každej, ne? Chtěl jsem pařit a pořádně se zhulit, což mě na konec málem zabilo, takže jsem šel do kostela a žádal jsem o očištění. Požádal jsem Krista, aby vstoupil do mého srdce a když jsem přišel domů, zažil jsem ten nejzvláštnější pocit. Otevřel se přede mnou celý spirituální svět a to byl největší trip mého života. Naučil jsem se jak správně fungovat a cítit věci. Teď už ty pokušení nepotřebuju, protože jsem spokojený v srdci, spokojený se svým životem. Teď je to o vztazích, o hudbě, o mých bratrech v kapele a o fanoušcích. Na to jsem zaměřený. Nic dalšího už nepotřebuju. Už to není o tom, že bych se po koncertu sjel.

Při sledování narozeninového videa z tour bylo vidět to pouto, které mají Korn a Slipknot mezi sebou...
Nyní je to opravdu fajn. Všichni jsou spokojení. Jistě, není to perfektní, ale je to lepší, než kdykoliv předtím a za to jsem vděčný. Ano, je to rock n' rollová tour a lidé paří, ale už si neničí svoje životy. To už nevidím. Je to o tom se dobře pobavit a ne se každý večer naprosto zničit.

Ale nebylo tohle přesně cílem rockových kapel? Podívej se na dobu, která vám předcházela, kde to bylo téměř podporováno?
Přesně! Tohle nám podsouvali. Bylo to součástí našeho dospívání. Děti jsou děti. Děti se musí bouřit. Vidíš to, zkusíš to a bohužel někteří zajdou příliš daleko a nezvládnou to.

Mluvil jsi o svých zkušenostech s drogami. Jak hluboko v jejich světě jsi byl?
Všechno, kromě heroinu. Kokain, metamfetaminy, Vicodin, Xanex a další věci, kromě toho heroinu...a taky tráva. Neměl jsem ji rád. Akorát jsem se chtěl zhulit!

Kdyby jsi mohl něco říct svému mladšímu já, co by jsi mu poradil?
Řekl bych, že nejlepší trip je skrze spirituální říši, skrze Krista. Je to ta nejzdravější věc, je to skutečné. A taky, abych nebyl idiot.

Abychom to ukončili, jaké jsou tvoje cíle do budoucna?
Chtěl bych nahrát tvrdší, rychlejší album s Korn a vyjet s ním na tour, ale ne na tak obsáhlou. Udělat UK, Evropu, vzít si oraz, pak dvě tour v Americe. Moje dítě už je velký, kluci v kapele mají děti, už nejde jenom vyrážet na tour. A moje osobní cíle, chtěl bych se ponořit ještě více do spirituálních oblastí a chci být nejšťastnějším člověkem na světě. A taky chci přinášet každému radost!

Přidal: rammmann
komentáře: [ 3 ]  odeslat e-mailem


  David žaluje Korn?   -  27.02.2015 v 10:15 hod.

loudwire: Podle amerického bulvárního webu TMZ podal David na svoji bývalou kapelu žalobu, ve které tvrdí, že jeho odchod v roce 2006 byl akorát pauza a že byl v roce 2013 připraven se vrátit. K tomu dále tvrdí, že má nadále podíl v Korn a chce dostat svůj díl ze zisků z doby, kdy v kapele nebyl.

Přesný popis žaloby není znám, ale podle zdrojů TMZ je David naštvaný, že Korn přivítali Briana zpět do kapely, ale jeho ne. Silveria očividně žádá po soudci, aby se zjistilo, kolik peněz kapela vydělala po jeho odchodu a chce rozvázat partnerství s kapelou, poté co dostane svůj podíl.

Minulý rok se Silveria omluvil fanouškům, že nebude součástí oslav dvaceti let kapely: "Všem fanouškům Korn bych chtěl poděkovat za všechen úspěch. Bez fanoušků by Korn byli akorát koníček. Oslavujeme dvacet let od vydání našeho debutu, nemůžu uvěřit, že už je to tolik let. Omlouvám se, že se nemůžu podílet na oslavách přímo na tour, ale tak to prostě je."

P.S. Tato zpráva pochází z bulvárního webu, takže to zatím berte s rezervou...uvidíme, co se bude dít dál.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 4 ]  odeslat e-mailem


  Fieldy o životě na tour a dalších věcech   -  20.02.2015 v 10:59 hod.

subba-cultcha: Nový rozhovor s Fieldym pořízený během tour v Anglii, kde Korn jeli jako support Slipknot.

Co jste v poslední době dělali?
Odehrávali koncerty. Krom toho nic jinýho, dostanete se do toho cyklu a a hrajete show, pak čekáte celé dny v těch malých místnostech - říkám jim cely - šatny jsou jako takové malé krabice, kde si připadáte jak ve vězení. Nejlepší část dne je večerní show. Krom toho, "žvanec" je taky super. Změnili jsme jméno z cateringu na žvanec, protože je to fakt jak ve vězení. Lidé často chtějí přijít do backstage, ale najdete tam akorát pět chlápků s laptopy. Utíká to pomalu. Na místo koncertu dorazíme kolem třetí, ale vystupujeme až v osm, zbytek je čekání. Spousta čekání.

Je to po dvaceti letech v kapele složité? Kde nacházíte vůli v tom pokračovat?
Dvacet let je spousta času a pořád jsme to myslím nevyřešili - jak jsem řekl, je to o čekání. Stejně jako to dělají vězni - stejná věc, akorát různá vězení - spousta čekání a skončíte tak, že děláte vedlejší projekty. Všichni na sobě máme hromadu tetování a kroutíme si naše vlasy do dredů. Před nějakou dobou jsem vydal knihu - autobiografii - a uvažuju o další. Teď jsem zrovna uprostřed dělání ničeho, ale když dlouho nic neděláte, něco se zase najde.

Co bylo za vaší spoluprací se Skrillexem?
Jon sledoval spoustu dubstepových projektů online a našel tak Skrillexe a napadlo ho, že je to dobrý. Poté nám to ukázal a vzpomínám si, když jsem slyšel počátek toho, co je teď Narcissistic Cannibal - přišel a povídá "hele, poslouchej" a byly to jenom střípky - charakteristický "wub wub" zvuk dubstepu. Hned se mi to zalíbilo. A to v tom ještě nebyly ani kytary. Na začátku je pár zvuků, ale vaše představivost se rozjede a vidíte v tom celkový obrázek. Skrillex se do toho hned pustil - je to náš fanoušek a bylo zajímavé s ním spolupracovat, protože znal náš směr.

Jak zapadl Rayův styl do kapely?
Byla to naprostá změna. Pro mě jako basáka je super mít Raye. Většina hráčů na basu se drží spolu s bubeníkem, ale já jdu proti tomu. Pokud je ve skladbě kick drum, jdu přesně opačným směrem, proto vždycky můžete krásně slyšet můj zvuk, protože se držím dál od bicích. Je to proto, že můj timing stojí za prd a já se těch bicí nedokážu držet, takže jdu až po nich a basa je tak krásně slyšet.

Máš nějaké mimo-hudební inspirace?
Protože jsme obklopeni hudbou skoro pořád, tak se jí jinak nevěnuju. Pokud přijde čas, když budeme nahrávat album, pak jdeme do studia, ale teď vůbec hudbu neposlouchám. Nechci ji poslouchat. Slyšíte tohle? [Zvuková zkouška Slipknot] - celý den slyším nějakou hudbu, takže když jsem od toho pryč, tak ji neposlouchám. Radši se nechám potetovat a kroutím si vlasy, někdy si čtu.

Takže na dnešní postavení nu-metalu nemáš názor?
Nemám, protože už hudbu neposlouchám.

Kdybys mohl změnit jednu věc na světě, co by to bylo?
Kdybych do toho mohl kecat, tak bych si přál příchod Ježíše, protože jsem připraven.

Kdybys dostal tuhle otázku před dvacet lety, co myslíš, že bys řekl?
Před dvaceti lety...páni. Asi bych řekl "Korn budou největší kapelou na světě", ale to už mě nezajímá, protože na tom opravdu nezáleží - hrajeme v halách a největší kapely na světě hrají na obrovských stadionech. Ale pořád hrajeme songy, které milují spousty lidí. Když se na to podíváte z dalšího pohledu, je jedno jestli hrajete pro 10 000 nebo 80 000 lidí, pořád je to hromada lidí a není v tom moc rozdíl. Ale když vám je dvacet, chcete být nejlepší na světě, ale mně je teď 45 a už mi na tom být nejlepší nezáleží. Když hrajeme show, tak se ani nestarám, kolik je tam lidí - ani nevím, pro kolik hrajeme dnes. Je to skvělý hrát pro tisíce fanoušků.

Baví tě hrát malé intimní koncerty, pro třeba 500 lidí?
Jak jsem řekl, mně osobně je to jedno, akorát nemám rád dusno a teplo. Malé koncerty jsou ale přesně takové. Nejde o ten počet lidí, ale prostě tam bývá dusno. Kdyby to bylo pro 25 lidí, ale krásně venku, tak bych to zbožňoval. Ale 25 lidí v klubu bez klimatizace by bylo peklo - to nemám rád. To je můj jediný problém.

S Korn je spojená otázky drog - ovlivnily to, jak jste psali alba?
Když všichni brali drogy nebo se opíjeli, tak všechno trvalo déle. Pořád jste ta stejná osoba, která tvoří hudbu, ať už střízlivá nebo sjetá, ale napsat song sjetej trvá třeba dva tři dny, naopak za střízliva to jsou dvě nebo tři hodiny. Každý si pomyslí "ou, potřebuju být kreativní", ale ono vám to spíš přitíží. Není to o náladě, je to o určitém módu. Potřebujete napsat písničku, tak začněte hrát, nezáleží na tom jak se cítíte. Chcete něco nakreslit? Tak začněte. Drogy nejsou pomocníkem, ať už jste zpěvák nebo malíř, pořád to budete vy, akorát vám to zabere více času.

Jste na tour se Slipknot, sledujete jejich show?
Mají velkou, úžasnou show. Spusta pyrotechniky a obrovská stage. Člověk se na to rád podívá, protože to za to opravdu stojí.

A co říkáš na jejich nového bubeníka?
Když se vymění člen v kapele, není to o tom, kdo je lepší, je to o různých stylech hraní. Mám rád Vans, ale i Converse, nedokážu ale říct, které jsou lepší. Jsou různé. Nemůžu říct, že se mi Joey líbí víc, než Jay, každý je jiný, to je vše.

Jak to vypadá s budoucností kapely?
Vlastně plánujeme něco, co jsme nikdy nedělali. Oslavujeme 20 let od našeho debutu, takže budeme celé album hrát od začátku do konce. Už se nám blíží první koncerty a jsme na to nažhavení, protože jsme to ještě nikdy neudělali. Bude to úžasný, protože okusíte zážitek celého prvního alba. Na konec přihodíme několik dalších klasik, ale hlavním cílem je to celé vrátit na začátek, ukázat jenom obal první desky a nic dalšího. Aby lidé mohli sledovat jenom nás, vychutnat si písničky a plně prožít to album. To bude probíhat během tohoto roku.

Myslím, že v květnu také začneme nahrávat nové album, během toho procesu hraní našeho debzutu.

A myslíš, že nahrávání během procesu hrání první desky zanechá právě na novém materiálu své stopy?
Jasně, protože to přesně se děje v hlavě. Začneš pracovat na novém albu a říkáš si "to zní jako tohle" a pravděpodobně napíšeme songy v podobném duchu jako byly ty před dvaceti lety. Mám takový pocit, že nás to vrátí k našim kořenům, k tomu, co jsme byli původně.

Přidal: rammmann
komentáře: [ 2 ]  odeslat e-mailem


  Jonathan pro The You Rock Foundation   -  17.02.2015 v 20:53 hod.

kornrow: Jonathan pro The You Rock Foundation mluví o své depresi, panice, PTSD, schizofrénii a dalších problémech. A hlavně o tom, jak všechny své problémy překonává...

Přidal: rammmann
komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


  Sabotage   -  07.02.2015 v 08:25 hod.

Tak se ještě jednou vrátíme ke společnému vystoupení Korn a Slipknot. Konečně jsme se dočkali záznamu songu Sabotage v profi kvalitně...

Přidal: rammmann
komentáře: [ 2 ]  odeslat e-mailem


  Jonathan pro Metal Hammer   -  04.02.2015 v 11:55 hod.

kornrow: Nový rozhovor s Jonem pro Metal Hammer, ve kterém se dočtete zajímavé věci o jeho ne zrovna obvyklých koníčcích...originál si můžete přečíst po kliknutí na obrázek.

Jak jsi dospěl k vycpávání zvířat?
Lovím. Všechno, co mám tady, jsem zabil já. Lidi jdou a tyhle věci si kupují. Nebuďte sračky: zabijte si to sami. To co mám tady na zdi, jsem získal, když jsme byli na tour v Jižní Africe. Najal jsem si průvodce, stopoval ty zvířata, obě je zastřelil a daroval jsem maso, které nakrmilo rodiny na několik měsíců. Obvykle se ptám průvodců, kdo je místní nejlepší vycpávač...abych získal tyhle, musel jsem čekat rok, ale jsou perfektní, úžasný.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější mrtvé předměty?
Mám spoustu věcí, sbírám je už roky. Mým nejoblíbenějším je asi scvrklá hlava, kterou mám z Jižní Ameriky. Říkám ji Joey, protože vypadá jako Joey Ramone. Taky mám lidský plod, jménem Luther! Jak jsem je získal? Většinou si najdou ony mě; nemyslím si, že pro takový věci existuje nějakej obchod.

A co ty Ježíšové?
Miluju náboženský umění, vždycky to tak bylo. Mám spousty krucifixů, jeden jsem dostal v Mexiku. Zbožňuju mexický Ježíše, protože jsou kurevsky brutální! Ježíš je zbičovanej, všude je krev, úžasný! Mám sbírku z celýho světa, různý náboženství. Mám staré Buddhistické skulptury, které jsou asi 600 let staré. Neřekl bych, že mám rád náboženství, ale to umění ano.

To je kytara s designem HR Gigera?
Jasně, to je kytara, kterou navrhl pro Ibanez. Vydali limitovaný počet a mě se líbí, protože doplňuje můj stojan. Tohle a stojan jsou dvě nejdrsnější věci! Ten chlap byl génius. Pořád nevěřím tomu, že od něj mám stojan - pořád z toho šílím. Z toho stojanu se stal šestý člen naší kapely; kdykoliv se odhalí, lidi začnou šílet.

Jaký jsi s ním měl vztah?
Potkal jsem ho v roce 1999, byli jsme u něj doma a mluvili o stojanu a on mi ukázal hliněnou verzi, kterou vysochal rukama. Schválil jsem to a po každé, když jsme byli ve Švýcarsku, tak jsem navštívil jeho muzeum a pak jsem šel k němu domů. Miloval jsem to tam, nasával tu energii; inspirovalo mě to. Měl jsem ho rád, byl úžasnej, takovej umělec už neexistuje. Věci, co dělal, byly legendární, věci o kterých jsem jako malej snil.

Umíš hrát na ty housle?
Jo, během mojí tour Alone I Play byl v kapele Shankar - byl to houslista Petera Gabriela. Jak jsme vyjeli na tour, řekl jsem: "Potřebuju se na to naučit hrát, nauč mě to." Takže jsem se naučil hrát na housle od Shankara! Moc na ně nehraju, ale když toho sráče zapojím do zesilovače, tak hraju takový divný, zkurvený věci, ne úplně klasiku.

Musíme se tě zeptat na ten polštář se Simonem Le Bon.
Jo, je to růžovej polštář s rudým srdcem a obrázkem Simona. Je mi to úplně u prdele, miluju Duran Duran! Připomíná mi to moje dospívání, byla to úžasná doba a zbožňoval jsem celý to hnutí New Romantic. Nasrat na všechny, kdo s tím mají problém, jsem dostatečnej chlap, abych si to dal na zeď!

Přidal: rammmann
komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


  Muzikus - rozhovor s Rayem   -  26.01.2015 v 19:56 hod.

korn.cz facebook: Zdeněk Svoboda nám naskenoval nový rozhovor s Rayem, který vyšel v lednovém čísle časopisu Muzikus. Takže si po delší době můžete přečíst nějaký ten český rozhovor.

 • Stahovat můžete zde
 • Přidal: rammmann
  komentáře: [ 0 ]  odeslat e-mailem


    Sabotage   -  23.01.2015 v 23:03 hod.

  Korn a Slipknot dnes v Londýně společně zahráli song Sabotage od Beastie Boys. Video zatím jen v této kvalitě, ale určitě se objeví spousta dalších...

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 2 ]  odeslat e-mailem


    Překvápko pro Jona   -  20.01.2015 v 14:40 hod.

  Během koncertu v Glasgow se Jonathan dočkal hned dvou dortů ke svým narozeninám...více ve videu.

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 1 ]  odeslat e-mailem


    Všechno nejlepší   -  18.01.2015 v 09:17 hod.

  Všechno nejlepší k narozeninám, Jone!

  Přidal: rammmann
  komentáře: [ 3 ]  odeslat e-mailem


 • stránkování:  «     318 317 316 315 314 313 312 311 310 309      »